| AlexDorinel a întrebat:

Calitatea cablului de net poate influenta calitatea internetului,sa nu se mai blocheze,sa am ping mai mic in jocuri? In afara de categorie,gen e bine sa fie cu aur, sa fie mai gros?

4 răspunsuri:
| Uvox a răspuns:

Da, dar nu asa cum iti imaginezi tu. E putin mai complicat dar in domeniul asta, grosimea sau metale rare/scumpe nu te ajuta.winking
Trebuie doar să fie ok.
Ping sau jitter mare ai de la setări sau echipamente de comunicații, ale tale sau ale furnizorului.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut58282856 a răspuns:

Imagineazati electricitatea ca un râu, daca e mai subtire si lung cablul electricitatea trece mai repede la fel ca apa din rau

| MarioSama a răspuns:

It's me, Mario!