| SalutFrate112 a întrebat:

Cam cat ar costa maxim la un service (PC) montarea a tuturor componentelor intr-o carcasa?
Stiu ca nu aveti de unde sa stiti exact dar vreau estimativ asa (maxim gen ca pret)

Răspuns Câştigător
| Banned993218 a răspuns:

Pe pcgarge e 200-250 de lei, mai mult de 250 e nesimțire din partea celor care montează sa ia.

| SalutFrate112 explică (pentru Banned993218):

Multumesc frumos

| Banned993218 a răspuns (pentru SalutFrate112):

Cu plăcere.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde cit e imbirligat e setupul, ca una e sa ai un sistem cu SSD montat pe placa de baza, video integrat, si-atit, si alta e sa ai unul cu racire pe apa, 3 placi video, si alte alea. Altfel, as zice ca la un build modest, maxim 200 RON.

| SuperCoolDude a răspuns:

Eu aveam service la distribuitorul de internet.
Cand mergeam să plătesc netul și aveam probleme cu pc-ul, puneam o întrebare.

Nu ai și tu așa ceva la providerul tău? happy

| Anonim1231an a răspuns:

Maxim 200 de lei