| Alphahkbg a întrebat:

Cam cat % are valoarea unui display unui telefon calitate pret gen daca telefonul costa 10 milioane ca sa schimbi/repari display-ul cat ar costa.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

De obicei costa cit nu face. Iei frumos si iti comanzi display-ul din China direct si de cele mai multe ori iesi binisor mai ieftin, chiar daca mergi cu el intr-un service ca sa il schimbe.

| vLooM a răspuns:

Depinde de telefon, firma, cati inch are... poate sa fie 150 lei, 300 lei, depinde.

| Alphahkbg explică (pentru vLooM):

VF-795

| vLooM a răspuns (pentru Alphahkbg):

In jur de 130 lei - 150 lei.

| zoltan119 a răspuns:

Depinde de rezoluție, model, dacă este LCD sau super amoled, dacă este numai sticla afectată sau și display-ul. Am avut un Sony xperia z1 și să schimb display-ul crăpat m-a costat 500 de lei. Asta depinde și de service-ul la care îl duci

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Depinde de telefon. In mod normal display-ul e in jur de 200 de lei.

| Alphahkbg explică (pentru Alexxxaa1010):

VF-795 cat ar costa displayul