| SmecheruCuSpate a întrebat:

Cam cat costa un transport din america pana aici? vreau sa imi comand un volan de pe amazon. Dar din Germania?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca il comanzi din state, in afara de faptul ca drumul costa mai mult decat daca l-ai comanda din Germania, mai trebuie sa platesti si taxe vamale in plus (daca-l iei din Germania nu) iar cel din State o sa-ti vina la posta speciala, cea care are si birou de vama, unde trebuie sa mergi sa-l iei dupa ce il deschid si vad ce este in pachet si-ti calculeaza taxele vamale. Din Germania iti vine la oficiul postal de langa casa, nu mai ai de platit nimic in plus. Cat costa transportul iti pot spune doar ei, depinde cine-l vinde si ce acord au cu posta. In nici intr-un caz insa nu e 2500 de dolari si nici 250 din Germania happy

2 răspunsuri:
| No0oName a răspuns:

Din america cam 2500 de dolari! este foarte scump si din Germania 250-300 euro

| Aniquel a răspuns:

America maxim 3000 dolari, Germania maxim 500 euro.