| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat este platit un tehnician electronist? Iti trebuie si facultate? Daca nu, dupa ce termini liceul si te angajezi cu cat esti platit? Cati bani scoate in Romania? Dar in alta tara? As vrea sa ma lamuriti, Dau funda
Si as vrea si eu sa stiu daca este un electronist care ar vrea sa invete un copil de clasa a 9 pasionat si el de electronica, Multumesc!

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Tehnician implica automat studii medii. Daca ai facultate in specialitate atunci esti inginer. Salariul depinde foarte mult de ceea ce stii sa faci efectiv si daca competentele tale se potrivesc cu fisa postului. In principiu cam oriunde intre salariul minim si 3000 de lei "in mana". Domeniul este vast si permanent in schimbare deci te specializezi intr-o zona si trebuie sa te perfectionezi mereu pe masura ce apar lucruri noi.