| Anonimouse25163 a întrebat:

Cam cat m-ar costa un setup de gaming? Cu tot cu calculator microfon unitate scaun etc. Si da fie cam de calitate medie. Mentionez ca as vrea sa joc Gta 5 pe calculator.

Răspuns Câştigător
| MarianRaduu a răspuns:

Eu am un setup care duce orice momentan si probabil si urmatorii ani.

O sa incep cu calculatorul care am dat 3300 lei pe el, si duce orice cum am zis mai sus ( am pus un i3-8100 care este echivalent cu i5-7400 si un gtx 1060 6gb ca piese importante, restul tu decizi, vezi sa le iei compatibile. Daca nu stii intreaba pe forumuri si o sa te ajute cineva ).
Birou am un birou de la Ikea la 200 lei
Tastatura am Marvo KG935 la 300 lei mecanica, rgb, cam tot ce ai nevoie.
Mouse am Steelseries Rival 300 Asta e aproximativ 250 lei.

Pana aici e 4050 lei.

Scaun poti sa iei ceva de la Genesis, le recomand. Ceva pana in 800 lei cred ca ajunge.
Daca nu vrei scaun de gaming poti sa iei orice alt fel de scaun.

Monitor aici e strict alegerea ta.
Router daca nu ai si ala 200-300 lei, orice vrei.
Microfon Behringer C-1U e cam cel mai ieftin si bun in banii astia (300 lei cred ca e)

Deci un total de 5000 lei, pe acolo.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

3000-4000 lei.

| Anonimouse25163 explică (pentru Sn4k3):

Si cam ce calitate ar fi?

| Sn4k3 a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Medie spre buna.

| Rusu_Dan_1990 a răspuns:

Până într-o 120 de milioane calitate buna?

| Anonimouse25163 explică (pentru Rusu_Dan_1990):

120? Nu cred ca e asa de mult.