| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat tine bateria la un Mini Laptop? Funda! :}

Răspuns Câştigător
| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Mini notebook'urile sunt facute pentru drumuri mai lungi, de'aia sunt mini, si baterie tine mult happy sora mea are, si bateria la calculatorul ei, Asus, tine 12 ore.

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Bateriile de la minilaptop-uri ţin mai mult decât bateriile de la laptopu-uri, asta însemnând 6-7-8 ore.

| Speed99 a răspuns:

Aaaa creca 1000 de
minute

| Joannaa a răspuns:

11 ore stiu. funda?

| Alex1 a răspuns:

Depinde...daca e luminozitatea la maxim tine 1si 20 de minute daca e la minim tine 3 ore

| lavi_3729 a răspuns:

Te referi la cat tine viata ei? sau cat te tine fara sa fie in priza?
la prima intrebare nu prea stiu... depinde. iar la a 2a cred ca o ora doua. depinde cat de mult il utilizeziwinking

| Gabriela_6882 a răspuns:

Depinde, de ex la un Netbook Toshiba NB550D-109, producatorul spune ca bateria tine pana la 9 h 30 min, dar asta fara wireless/bluetooth activat si doar cu mouse receiver-ul in usb.
La testele unui utilizator normal, bateria rezista destul de bine, reusind sa tina laptopul in viata happy aproximativ 5h pentru browsing continuu pe modem 3G 7, 2 Mbs, cu profil Windows High Performance, ascultand muzica pentru ca nu ma mai saturam de el si cu display-ul ajustat la 90%. Pentru jocuri si filme HD rezista pana la 3 ore.