| Nicolas0012 a întrebat:

Cam ce diagonala ar trebui sa aibă un monitor dacă am următoarea placă video: Gainward GeForce GTX 950 2GB DDR5 128-bit

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Orice monitor!

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Diagona la monitor = marimea ecran
si nu are legatura cu rezolutia! placa video vede rezolutie si nu marime ecran dude! un telefon are ecran de 10cm pe 4 cm si are rezolutie 1600x500 parca. Un monitor are 24 inch si tot atata rezolutie. Un televizor are 110cm diagonala si 1920x1080 rezolutie. Un alt televizor are 60cm diagonala si e 4k rez.

Sincer placa ta poate duce 4 monitoare 2k cu un total de 8k rez. Adica 8k duce jafu de laptopu meu si nu duce gtx 950?!

ia acolo orice si gata, si asa intrebarea ta e deplasata, se vede ca esti expertwinking