| fanporsche a întrebat:

Cam de cat sa fie partitia pe care este instalat SO (in cazul de fata windows 7)? M-am gandit sa pun de 75Gb sau 100Gb sar am tot auzit ca nu e bine sa fie atat de mare, voi ce spuneti? Am avut de 50Gb si era aproape full.

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Eu o am de 75gb. Niciodata nu am ajuns pe rosu.

| fanporsche explică:

@akka4Stiu ca pot sa o fac cat vreau eu, dar de exemplu daca ai doar o partitie de 500GB cu So se misca super lent. Ma intereseaza si dpdv al vitezei. Despre programe, am instalat majoritatea si pe o alta partitie si asa am reusit sa ma incadrez in 50 de GB, ca altfel...

| akka4 a răspuns:

Poti sa o faci de cat vrei tu. poti sa ii faci si toata memoria in Cwinking da 50 este mica pentru ca in timp nu mai poti instala anumite programe. dar daca ai resurse fa-o de 100winking

| yryna2 a răspuns:

Cu cat e mai mare cu atat iti merge mai bine pc-ul dar sa fie si mai mult spatiu liberwinking