| lapte1cucereale99 a întrebat:

Camera(cumparata separat deoarece laptopul nu are) merge daca intru pe meet singura, creat de mine sau de prieteni, dar nu merge in orele de la scoala. Butonul de pe meet pentru camera e activat dar arata de parca nu e. Cum sa fac sa mearga in orice apel de pe meet?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La meet sus in dreapta, sunt 3 puncte (more options), alegi settings iar de la video alegi camera cealaltă, nu cea a laptorpului - baftă!

| lapte1cucereale99 explică (pentru sierra1):

Laptopul nu are camera si acolo apare doar camera pe care o am cea cumparata, e singura care apare

| DoarBogdan a răspuns (pentru lapte1cucereale99):

Ai Windows 10?
Poti scrie in bara de cautare "Camera" si ar trebui sa vezi la setari "Choose which apps can access your camera". Acolo ar trebui sa ai pe ON "Allow apps to access your camera" si jos la aplicatii sa te asiguri ca le ai pe cele dorite.

Numai bine!

| sierra1 a răspuns (pentru lapte1cucereale99):

Fă cum ți-am spus, așa de face

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uite aici:
https://support.google.com/......er/9302964
Uite si un tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=A9jJT_mfwys&ab_channel=JoeKulbacki

La partea de setari-video ar trebui sa poti specifici camera dorita. Incearca si in timp ce esti in apel si in timp ce nu esti.