| c0pil1n a întrebat:

Cand am achizitionat pc-ul am primit intr-o punguta o chestie micuta ca un card de memorie pe care scrie speaker(din care ies 2 fire + - si la celalalt capat al firelor este legat ceva care arata ca un dop de ureche laughing )
La ce foloseste? Si unde se monteaza?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Este acel difuzor care bipaie atunci cand apar erori hardware. La unele PC-uri se aude si cand pornesti unitatea. Acele 2 fire se pun la locul lor special pe placa de baza.

3 răspunsuri:
| c0pil1n explică (pentru Adrian5575):

Si trebuie sa le montez? sau este una de rezerva?

| Adrian5575 a răspuns (pentru c0pil1n):

Nu este obligatoriu. Eu nu l-am montat la al meu. Oricum, daca zici ca e in garantie, nu il poti monta decat la ei.

| anonimg a răspuns:

Consulti manualul placii de baza ca sa vezi ce denumire are speaker-ul si unde se monteaza.
Urmareste acest video:
https://www.youtube.com/watch?v=aCCFlC_tlcI