| bogdan324 a întrebat:

Cand am deschis laptopul azi dimineata, ecranul se vedea ciudat, avea culoarea verde, si la bara era mai verzuie(am windows 7) si iconitele la fel(am umblat la setari dar nu puteam rezola problema). Cum sa fac sa il repar? Funda!(nu vreau sa aud chestii de genu:du-te la service, vreau sa stiu cum ilpot repara in casa)

5 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Esti sigur ca NU este un virus!?!? Ca nu dai prea multe detalii!

| IoanaMra a răspuns:

Apasa pe " Fn " ( ultimul rand pe tastatura intre " Ctrl si Alt " si " F6 ". La mine a functionat! :* Succes!

| PaulCCraciun a răspuns:

E posibil sa fie din contactele de la balamale. Acolo sunt niste contacte care se uzeaza de la inchiderea si deschiderea capacului si pot aparea acele distorsiuni sau chiar lipsa totala a imaginii. Din pacate pentru tine, asta se rezolva numai in service. Se poate face si acasa dar nu cred ca esti profesionist si nu se merita riscul. Poate e si din placa video, da' ea nu isi schimba setarile asa dupa cum este vremea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a ars placa video mai mult ca sigur

| Mihai_Ungurean_1984 a răspuns:

Posibil sa ti se fi inchis explorer. Ctr alt del new task si scrii explorer enter.
Bafta