| AngelaXoxOElena a întrebat:

Cand am pornit laptop-ul am primit acest mesaj "windows failed to start a recent hardware or software change might be the cause windows. Use the installation disk to repair or contact an service". Nu am primit un disc de instalare si nu stiu ce sa fac.

Windows 10

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un soft instalat anterior iti face probleme pentru ca nu cred ca ai schimbat vreo piesa de la laptop! Daca nu poti intra in safe mode singura solutie este reinstalarea Windowsului.

| GoldenBoy17 a răspuns:

Daca ai stii sa vorbesti engleza ti ai da seama care este problema, cauta pe google translate si vezi ce zice.

| AngelaXoxOElena explică (pentru GoldenBoy17):

Stiu sa vorbesc engleza foarte bine si mai stiu ca Google Translate nu traduce corect. Am pus aceasta intrebare, deoarece nu stiam motivul pentru care s-a intamplat asta.

| Tofan_Iulian_2001_nyiz a răspuns:

Ti-ai modificat ceva in windows si numai iti functioneaza, incearca sa faci un backup la windows dar putin probabil sa fi pregatit unul iar in cazul urmator du-te ia de la un prieten sau cumparati un disk original, la genul de situati n-ai decat sa apelezi la cineva. Bafta cu repararea Pc-ului.winking