| Lustra a întrebat:

Cand am pornit laptopul, am primit in bara o notificare sa-mi fac upgrade la windows10.Eu acum am pe pc windows7 ultimate pe 64 bit.
Am un laptop cu 4gb ram, ddr3, 500 gb hard, procesor pentinum dual core de 2.10 ghz, placa video Intel graphic hd 1.6gb,marca HP.

Sa-mi fac upgrade la windows de la windows 7 ultimate, la windows 10?
Care sunt avantajele si dezavantajele?
Daca fac UPgrade, pot sa dau DOWNgrade?
Am inteles ca la windows10 nu poti pirata jocuri, filme, e adevarat?

La fiecare din intrebari de mai sus as dori raspunsuri pe cat se poate de complexe si comentate.

Ofer funda, vot, ce mai vreti voi.

Răspuns Câştigător
| Dogx a răspuns:

Buna, eu am Win 10 si sunt multumit.
Ce joc grandtheftauto V, CS-GO, Sniper Elite III etc...
Si eu am avut win 7 si am zis ca ii cel mai bun si numai pe el o sa stau...
Dar acuma folosesc win 10 de 4 luni si sunt multumit.
Parerea mea ii sa mai stai pe 7 si dupa ceva timp sa iti iei win-10...

http://www.arenait.net/2014/10/03/primele-impresii-despre-windows-10.html