| Cocean30 a întrebat:

Cand cumpar un procesor, in cutie se afla si coolerul? Daca nu, cum imi dau seama ce cooler se potriveste?

Răspuns Câştigător
| DanielVălean a răspuns:

De obicei nu primesti si cooler-ul cu procesorul. Trebuie sa fie ambele la pachet, sunt 2 piese diferite. Cooler-ul procesorului il cumperi pentru a fi compatibil cu socket-ul placii tale de baza (in cazul meu socket-ul e 1155). Documenteaza-te despre placa ta de baza, iar apoi gaseste coolere compatibile cu ea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greșit! Procesoarele moderne Intel vin cu cooler toate! În rest poți căuta de procesorul respectiv pe google dacă vine cu ceea ce se numește "stock cooler".

| DanielVălean a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://m.emag.ro/......D2GQLNBBM/

Toate vin cu cooler, huh?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DanielVălean):

Mda, scuze, se pare că seria K nu vine.