| bogdan324 a întrebat:

Cand deschid blackra1n dau pe "make it ra1n" apoi iphone-ul intra in recovery mode,si dupa aceea ecranul se face negru,si ramane asa(cand il restartez isi revine),deci in loc sa imi apara imaginea aia cu baiatu ala si iphone-urile, este negru.Cum pot repara asta?

7 răspunsuri:
| Kena a răspuns:

Foloseste redsn0w e mai bun. daca ai ios 5.1.1 sau 5.1 pe iphone, ipod, ipad.
Poftim un tutorial:http://www.youtube.com/watch?v=A1yco6rwAjo
Nu se vede bine dar merge. Funda?

| bogdan324 explică (pentru Kena):

Frate,am incercat redsn0w dar nici cu ala nu merge,dupa ce bag firmware-ul pe care il am si pe iphone, dai next, se incarca acolo niste linii albastre si nu imi mai apare tabelul ala cu jailbreak, unlock, etc.

| Kena a răspuns (pentru bogdan324):

Pai deci dai in arhiva pe redsn0w.exe.
Ti se deschide o fereastra cu JailBreak&Unlock.si mai jos nu stiu ce...
Dai jailbreak&unlock.Inchizi iphone-ul.Dai next, iti apare 3 pasi.Imediat dupa ce dai next apesi 3 secunde pe butonul sus dreapta(de blocat). Dupa ce tii deschis 3 secunde, ti in continuare degetul pe butonul de blocat si tii apasat si pe patratul(home button) timp de 10 sau 15 sec.(acesta este pasul 2). Pasul trei, iei degetul depe butonul de blocare si continui sa tii pe cel din mijloc pana identifica iphonul. Dupa iti apar linii albastre, dai install cidya si ce mai vrei bifezi dai next si pana iti apare Done! dupa dai restart prin iphone(cu butonul patrat si ala de blocat amandoua in acelasi timp) pana iti apare marul, astepti si o sa iti apara niste chestii din alea ca la Virtual PC, astepti pana isi da reboot(sau se inchide, in caz ca se inchide il aprinzi tu manual) si cauti cidya in ecranul principal sau posibil in pag.2.Asta este sper ca ai inteles ceva.

| bogdan324 explică (pentru Kena):

Frate,eu am inteles,dar indiferent daca dau din arhiva sau din folder,dupa ce selectez firmware-ul, dau next, si mi se incarca ceva, apoi nu imi mai apare nimic, de la ce o fi?

| Kena a răspuns (pentru bogdan324):

Poti face un video?

| bogdan324 explică (pentru Kena):

Lasa,am vandut iphone-ul

| Kena a răspuns (pentru bogdan324):

Oricum,funda?laughing