| anonim_4396 a întrebat:

Cand deschid orice program din suita office imi apare un messagebox in care scrie:"Microsoft Office Acces has not been installed for the current user. Please run setup to install the application." ce trebuie sa fac ca sa rezolv problema asta?

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Poti incerca asa :
1)In cazul in care programul este "piratat" cauti fisierul MSO.DLL pe google in functie de programul office pe care il detii, mergi in C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\OFFICE11(pentru 2003 sau 12 pentru 2007), sterigi MSO.DLL si il inlocuesti cu cel descarcat;
2)dezinstalezi programul actual si il reinstalezi sau instalezi altul (pentru download gasesti aici, toate probate de mine http://agintrebarifrecvente.blogspot.com/ ).
Inainte de a aplica variantele de mai sus poti incerca Office Key Remover pe care il gasesti aici : http://agintrebarifrecvente.blogspot.com/......atuit.html (ultimul buton de download) dar nu sunt sigur ca o sa mearga.Multa bafta!
Inca ceva : daca te hotarasti sa il dezinstalezi, dupa ce ai facut asta foloseste ccleaner pentru a evita eventuale erori cauzate de fisierele ramase in folderele anterioare.

2 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Intra pe contul de administrator. atunci cand l-ai instalat nu ai bifat casuta aceea care spune pentru ce user vrei sa fie disponibil.

| gicaputinica a răspuns:

Sau ceva e corupt prin executabil si trebuie reinstalat sau reparat.
Daca il re instalezi sterge-l inainte cu un program specializat care il sterge si din registrii (UnistalTool, Ccleaner).
Daca il repari trebuie sa ai ACEIASI versiune cu cea instalata.
Incearca mai intai varianta lui MarianCatalin!