| Hgo a întrebat:

Când deschid televizorul apare asta: 100 nu se receptioneaza semnal de la satelit, sunt pe rețea Orange? Ce pot sa fac?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai cablul intrerupt, atunci nici nu are cum sa functioneze.
Suna la Orange, sa trimita o echipa de service, pentru rezolvarea problemei!

| RxTx a răspuns:

Să cumperi un detector de radiații și să vezi cu cat a crescut radiația de fond după războiul din Ukraina.

Apoi că sa rezolvi problema hazardului electronilor liberi ce îți bruiază ție semnalul

Intri pe amplificator GSM. Ro

Și îți iei de acolo un amplificator.

Acest amplificator și gata și rezolvată problema

https://www.amplificatorgsm.ro/......-kitt.html

| Hgo explică (pentru RxTx):

Cred că la tine a crescut prea mult radiațialaughing)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i chemi pe ei daca ai antena parabolica sa o regleze, sau verifica cablul coaxial din antena parabolica daca ai acces la antenă, dar nu misca antena ca o dereglezi, posibil daca a fost vînt afara s-a miscat cablul si a iesit din mufă.

| Hgo explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acele cabluri au niste fire ieșite, dar faza e că la aceeași antena sunt conectate două televizoare iar ambele cabluri au fire ieșite dar un televizor funcționează iar celălalt nu

| RxTx a răspuns (pentru Hgo):

Amplificator de semnal de banda larga de la conex electronic
Acoperă frecventa dorita ieși mai ieftin dar ideea este exprrimentala

| Hgo explică (pentru RxTx):

Nu am probleme cu semnalul scăzut, nu exista semnalul deloc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Hgo):

Ti a iesit tie cablul din spliter, verifica cablul care pleaca din tv ul care nu functioneaza si vezi la spliter, baga bine firul in mufa aia, ca de acolo nu merge.

| Brizbriz a răspuns:

Verfici cablul de la antena, nu rezolvi nimic, telefon la ei

| SelenaTpu a răspuns:

Să suni la Orange.
Sau să te duci până la ei

| Hgo explică:

Ar putea fii din cauză că antena e înconjurată de pomi înalți acum?