| andrei123145632 a întrebat:

Cand fac, orice screenshot, nu imi apare in tot paintul. De ce? https://postimg.cc/image/5xm9egmyv/dd74b778/
Inainte nu era asa, adica vreau sa fac un ss, la orice imagine, si cand dau in paint s-o salvez e prea mica...un mic ajutor va rog

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Andrei, spune-ne dacă ai rezolvat cu screenshot-ul ăla. Dacă ai dat zoom-ul pe 100% îți apare imaginea mare când după PrintScreen dai PASTE (ctrl+v)?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu cu ce metoda sau program faci acel screenshot, dar metoda sigura este asa:
Cand vrei sa salvezi imaginea, apesi tasta PrtScr de pe tastatura, dupa care dai "Paste" ( Ctrl+V ) pe pagina goala din Paint sau alt program de foto-editare. La sfarsit faci salvare (in format jpeg sau altceva).
Ai grija sa nu ai vreo setare de zoom, diferit de 100%!

Cu aceasta metoda sigur vei avea imaginea salvata de dimensiunea normala.

| sierra1 a răspuns:

In dreapta jos, zoom-ul e la 100%?

| SkandallKamataru a răspuns:

Ai chestiile alea acolo, trage de ele.
https://imgur.com/a/YYoX24F

| SweeT200383 a răspuns:

Alt + rotita de la mouse