| Adrianadiafg a întrebat:

Cand fac update de Bios la un laptop este bine sa il tin conectat la priza sau nu e nevoie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In general, e bine sa nu facu update la BIOS. Daca totusi tii mortis, baga-l in priza! In felul asta nu risti sa se intrerupa update-ul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pui o asemenea intrebare, atunci nu e recomandat sa faci update la BIOS, fiindca poti ramane cu laptop-ul stricat, iar reparatia este costisitoare sau chiar imposibila.
Upgrade de BIOS se face DOAR daca este neaparat nevoie si se face DOAR de catre un specialist cunoscator, cu experienta, care stie cum se procedeaza si in caz de avarie pe parcursul update-ului.

E ca si cum nu orice medic stie cum se face o operatie pe creier. big grin

| darrio2007 a răspuns:

Daca nici asta nu stii, mai bine cheama pe cineva care stie sa faca asa ceva.