| StefanE2019 a întrebat:

Când încerc să deschid Premiere Pro, primesc crash la startup.

Am găsit un tutorial online spunând că trebuie să redenumesc amdocl64.dll în amdocl64.dll.old din C/Windows/System32 pentru a funcționa.
Problema este că amdocl64.dll se află în C:/Windows/System32/DriverStore/FileRepository/u0364232. inf_amd64_ac01b1fb8d253d0b/B364161 în loc de doar C:/Windows/System32.
Un tip de pe Reddit mi-a spus că înseamnă că driverele nu sunt instalate corect și că ar trebui să folosesc AMD Cleanup Tool pentru a șterge driverele + utilitățile + Radeon Software și sa descarc si instalez driverele din nou.
Ar trebui să am încredere în ce spun acestia doi?

Am un RX580 de 8GB si un i3 4130.

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, ar trebui sa dezinstalezi premiere ala
SA IL CUMPERI PE BUNE IN PANA MEA
si apoi poti sa urlii direct la Adobe ca nu iti merge

mai exact, e piratat si te astepti sa iti si mearga... DE CE?!?