| KoJo07 a întrebat:

Cand inchid clapeta la laptop iar butoanele raman luminate, inseamna ca este in stand-by? Cand o deschid la loc, laptop-ul se deschide automat si el. Mi s-a mai intamplat de cateva ori sa se blocheze si cand deschideam clapeta ecranul ramanea negru.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca nu se aude cooler-ul cat timp ai tras e tranul, atunci este in stand-by.
Si eu am problema cu blocarea insa nu gasesc metode care sa functioneze la mine, de aceea am ales ca la trasul capacului sa intervina modul de hibernare, nu stand-by.

| KoJo07 explică (pentru LPCTSTR):

Dar daca cand laptop-ul e deschis apas pe butonul de inchidere? Laptop-ul intra in hibernare sau stand-by?

| LPCTSTR a răspuns (pentru KoJo07):

Depinde de actiunea setata, eu am setat sa intre in modul hibernare, este mult mai sigur insa nu atat de rapid.

| andrefrancais a răspuns:

Daca ai windows 10 asta o sa se tot intample
Se intampla si la win 8/8.1
Ar trebui sa iti pui win 7
La win 8.1, 8, 10 se inchide intai ecranul apoi hddul
La win 7 toate se inchid in acelasi timp.

| سربان_ماريانا_1994 a răspuns:

Dap... Cand nu se
,, lumineaza,, automat eu misc putin mouse-ul