| demonis a întrebat:

Cand intru intr-un joc pot sa ma joc doar 1-2 minute dupa aceea moitorul se face albastru si in mijloc strie "Nu exista semnal de la PC" ce sa fac?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data incearca si cu un alt monitor.
Daca problema persista, du-ti calculatorul la un service.
Daca problema dispare, atunci monitorul are problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Monitorul nu moitorul, cauze sunt destule, cablu VGA intrerupt, placa video care nu suportă jocurile tale, trebuie dus in servis reparatii calculatoare să vadă ăia ce are. Dar daca numai are garantie calculatorul, se repară pe bani.

| Nemessys a răspuns:

Cablul cu care conectezi monitorul la pc, trebuie reconectat. Te sfatuiesc sa o faci din ambele parti. Adica si din monitor si din pc sa-l scoti, dar sa le bagi foarte bine. Apoi aprinzi pc-ul si vezi care-i treaba.

| Daniel9988 a răspuns:

Vezi ce cablu face legatura dinte pc si monitor,du-te la un vecin sau la un prieten si cere-i sa iti dea un cablu la fel daca are, apoi testeaza cu ala. Daca merge, problema este la cablu. Daca nu, insemna ori ca una dintre mufe(de la monitor/unitate) are probleme, ori e ceva se sistem si trebuie sa il lasi in service.