| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Cand intru pe Messenger îmi spune că nu sunt conectat la internet. Acum folosesc datele mobile, când foloseam wi.fi.ul nu era nicio problema. Cum pot face ca Mess.ul să meargă și pe date?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inseamna ca netul sau semnalul la net este foarte slab. Nu ai ce sa faci decat sa discuti cu cineva de la centru retelei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra on line

https://messenger.yahoo.com/? status=

si dai pe Use Messenger on web

Messenger-ele care sunt acum se scot din uz, apar astea care le vezi acum on line, dar poti sa il si descarci.

| Robert_Mocanu_1996 explică:

Semnalul este foarte bun, totul se încarcă instant, messengerul este singurul care nu funcționează!

| Zaygon a răspuns (pentru Robert_Mocanu_1996):

Fa setarile la apn calumea. Vezi pe net cum se fac in functie de operator.

| TheHeartBreaker a răspuns:

Incearca sa vezi daca-ti apare la liniute un *H+*. Daca nu iti apare inseamna ca nu ai internet pe date.