| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Cand intru pe un clip bara de jos apare peste. Am deblocat-o si am pus-o in lateral dar degeaba. Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

"make disappear"
Am uitat exact cum se numește, dar lângă căsuța (pătrățelul) cu Block Bar mai este un pătrățel pe care dacă îl bifezi atunci bara se retrage când nu este folosită. Ca sa se ridice iar trebuie sa cobori cu săgeata de la mouse si sa atingi marginea ecranului
Apropo exista o chestie făina pe care poți sa o folosești
ATL+Tab sau Windows+ Tab ( nu pe toate tastaturile este Windows - un buton cu 4 pătrățele, logo de la Windows)

| Cinevacatoatalumea explică (pentru NGheorghe):

Nu gasesc optiunea. Eu am Windows 10.

| NGheorghe a răspuns:

Mergi pe bară
Clic dreapta pe "Propreties"
Ai mai multe meniuri si alegi task bar ( adică se referă exact la " bara")
Bifezi "auto-hide" task bar... este si singurul pătrat lângă pătratul cu Lock-bar
Dai jos pe OK

| TheSeventhSin a răspuns:

Mi se intampla si mie si e un mic "trick" pe care-l folosesc.
De exemplu dau pe un video si imi apare dar apoi ies din fullscreen si ma duc pe desktop dau refrash si intru iar pe video.
Poate o sa-ti mearga.