| T30D0RA a întrebat:

Cand intru pe un site nou apar multe reclame in josul paginii (vreo 3). Cum fac sa dispara definitiv? (Google Chrome am ca browser)

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Pasul 1. Intra pe site-ul https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom si actioneaza butonul Add to Chrome.

Pasul 2. Este necesar sa confirmi instalarea extensiei Adblock pentru Google Chrome pe calculatorul tau. Apasa butonul Add pentru a merge mai departe.

Pasul 3. Dupa ce extensia Adblock pentru Google Chrome s-a instalat pe calculatorul tău, vei primi un mesaj de confirmare legat de finalizarea instalării.

Pasul 4. In coltul dreapta sus al oricarei pagini deschise cu Google Chrome, vei observa o mica inconita rosie cu o mana desenata. Apasa pe aceasta iconita si ti se va deschide meniul extensiei Adblock pentru Google Chrome pe calculatorul tau. Acolo poti alege sa dezactivezi provizoriu extensia Adblock, sa blochezi o reclama pe o anumita pagina, dar si sa setezi alte optiuni legate de aceasta extensie

Pasul 5. Iata meniul de Optiuni al extensiei Adblock pentru Google Chrome. De aici poti seta actiunile pe care le poate intreprinde Adblock de pe calculatorul tau

Felicitari, ai instalat si folosit cu succes Adbock pentru Google Chrome pentru blocarea reclamelor de pe site-urile pe care navighezi. De acum poti gesitona foarte simplu modul in care vrei sau nu sa apara reclamele pe paginile web pe care le vizitezi de pe calculatorul tau.

3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Cauta pe google webstore Adblock sau adblock plus. Sunt gratis si functioneaza foarte bine.

| Florian000 a răspuns:

Instale ad block

| CosmyCool a răspuns:

Te duci la Chrome magazin și în căsuța de căutare scrii Ad Block Plus și îl instalezi.
Acesta te va scăpa de reclamele agasante de pe toate site-urile.