| kMirke a întrebat:

Cand intru un BIOS aleg BOOT, ca vreau sa-mi bag windowsul de pe DVD [ il am copiat ] dar nu gasesc sa dau boot straight face! Am doar niste chestii care sunt ENABLED si DISENABLET! Boot-ul de pe Dvd/Cd-Rom e ENABLET dar nu stiu cum sa il botez straight face! Ma ajuta careva? sad

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

In primul rand trebuie sa : faci un cd/dvd butabil http://www.youtube.com/watch?v=N8IxynOfQ_E daca ai facut asta la boot dai acolo sa fie pe enable
si daca nu sti asta apesi pe F12 sau F8 acuma depinde de ce bios ai si iti alegi acolo de pe ce vrei sa buteze

| cookie01 a răspuns:

Alege dvd-rw-ul primar, si nu hdd-ul. Daca dvd-ul e butabil va merge.

| IonutskilzZ a răspuns:

Apsi f12 si dai pe CD-rom drive si apoi o sa dea restart. O sa apara un scris cand apare ala apesi orice tasta si va intra in meniul de instalare a windowsului... funda? big grin