| MyObsession a întrebat:

Când mă uit la un film/serial/videoclip etc. şi vreau să pun pe full screen, se mişcă foarte greu acele scene.Adică merge,dar cu încetinitorul,uneori îngheaţă monitorul.
Ce trebuie să fac ca să pot să văd toate seerialele, filmele etc etc pe full screen în aşa fel încât să nu mi se mai blocheze?
Fundă.

Răspuns Câştigător
| apriores a răspuns:

Daca problema a aparut dupa ce ai reinstalat windowsul, atunci cel mai probabil e de la driver. Daca iti mergea bine si a aparut dintr-o data, atunci cel mai recomandat e sa reinstalezi windowsul iar cine se va ocupa de asta, iti va instala si driverul video.

In XP nu prea functioneaza metoda de mai sus fiindca nu are drivere video incluse in serverul de update cum are 7-le.

| MyObsession explică (pentru apriores):

Da,de curând mi l-am reinstalat deoarece nu ştiu ce făcusem.Mulţumesc multhappy

| apriores a răspuns (pentru MyObsession):

In cazul asta, ori chemi pe cineva sa te ajute, ori cauti CD-urile cu driverele calculatorului. Daca ai placa video integrata (adica pe placa de baza), poti instala tot pachetul de drivere de pe CD-ul placii de baza. Daca ai placa video conectata pe PCI (asta inseamna ca mufa de la monitor intra undeva mai jos si nu sus pe langa porturile USB, atunci cauti un CD de la ATI sau Nvidia, depinde ce placa ai. Daca nu te descurci, poti lasa un pm cu un ID si te pot ajuta prin TeamViewer.

9 răspunsuri:
| apriores a răspuns:

Asigura-te ca ai driverul placii video instalat.
In Windows 7, butonul de Start, scrii la search: Device Manager, o sa-ti apara sus in lista, il rulezi. Verifici daca la Display adapters (cu dublu click deschizi tree-ul) iti apare placa video, poti da click dreapta pe numele placii - Update Driver Software si alegi prima optiune: Search automatically.

| MyObsession explică (pentru apriores):

Am Windows Xp...pot face la fel?

| TupacShakur a răspuns:

Placa ta video nu este destul de performanta.

| MyObsession explică (pentru TupacShakur):

Înainte mergea perfect.

| denyssss a răspuns:

Cumpara alt compiuter happy cu video harta mai mare happy

| MyObsession explică (pentru denyssss):

Fix acum, le zic părinţilor mei să-mi cumpere unul nou în acest moment.Ce soluţie idioată, eu ştiu oricum că am nevoie de PC nou dar credaem că există vreo soluţiestraight face. Vreau doar să văd totul pe full screen, altceva nustraight face
Şi sunt destul de sigură că există plăci video care le pot cumpăra separat de un PC nou.

| denyssss a răspuns (pentru MyObsession):

Desigur ca poti doarca trebu cineva sa tiil instaleze sau daca poti tu...