| Catalinlupu23 a întrebat:

Cand mi se incalzeste latopul nu mai merg cateva taste,de exemplu ieri mi-a mers tastatura si cand m-am jucat(in timp ce ma joc se incalzeste),bun dupa ce m-am jucat am avut putina treaba cu laptopul l-am scos de la incarcat si cand am vrut sa scriu nu mai mergea, tin sa mentionez, cand apas tare pe taste isi revine cateodata tastatura dar acum nu isi mai revine.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In curand te va lasa.

| Catalinlupu23 explică (pentru darrio2007):

Si daca il duc la gsm sa il curat de praf, poate sa mearga? Si cat costa curatarea completa+pasta termoconductoare pe procesor?

| darrio2007 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Da, e bine daca il cureti de praf. Dar unde il tii, afara in curte? Eu am laptopul de 5 ani si nu l-am curatat niciodata. Functioneaza ca la inceput.

| Catalinlupu23 explică (pentru darrio2007):

Il tin in casa.

| gabicoo a răspuns:

Pot fi următoare cauze și rezolvări:
1- e plin de praf - trebuie dus la curățat și în plus trebuie schimbată pasta tremoconductoare
2 - ai un virus care-și face de cap - trebuie făcută o devirusare
3 - ambele - cel mai bine e sa mergi cu el la un specialist!

| Catalinlupu23 explică (pentru gabicoo):

La praf m-am gandit si eu ca nu l-am curatat de 3-4 luni, virusi nu am ca mi sa mai intamplat asta in trecut.

| Petran_Madalin_1993 a răspuns:

Uni mic ajutor ti se încălzește din cauza ca trebuie schimbată pasta la procesor... funda