| anonim_4396 a întrebat:

Cand pornesc calculatorul incepe sa bipaie, apoi se opreste din bipait dar nu se aprinde, dau restartare si iar incepe sa bipaie, dar nu se intampla nimic, doar bipaie si pe urma se opreste. Ce trebuie sa fac? Va roog ajutor!

2 răspunsuri:
| Caataa a răspuns:

Salut! Incearca sa desfaci unitatea si sa scoti fiecare piesa in parte: placa video, memorie / memorii ram, cooler-ul procesorului, procesor, coolere, placa de baza si sa le cureti si dupa sa le introduci inapoi la locul lor cu mare grija si incearca sa introduci cablurile care fac conectare cu acele piese, uite aici un video:https://www.youtube.com/watch?v=CuSMDY8jDaA

S-ar putea ca nu este conectat cablul procesorului introdus, dupa parerea mea, dar mai bine urmeaza pasii de pe video.
Daca te-am ajutat, te rog sa imi dai funda. O zi buna!

| maryusvyvo a răspuns:

Daca nu se aprinde poate sa fie placa video dusa! Incearca sa schimbi placa video si vezi ce se inatampla atunci!