| Tavii a întrebat:

Cand pornesc calculatorul primesc o eroare "Windows explorer has stopped working" cum o rezolv?

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Inca nu reinstala windowsul, mai antai incearca un restore, rareori s-a intamplat nu dea rezultate!
Porneste compul, apoi dupa ce iti apare ecranul negru(bios) si incepe a defila datele despre comp, apasa F8 repetat rar si la un moment dat sistemul iti va afisa un meniu, in care tu cu sagetile din taste vei cobori pe "Last Known Good Configuration", dai clik si compul face el singur totul mai departe, dupa care isi va da restart urmareste de va fi ok.
Daca nu iti ramane inca cale de a face "recovery" la sistem de pe cd ul de instalare, al introduci in cdrom, pornesti compul. apesi apoi F8 si apoi selectezi "safe mode with command prompt". Uite atasez o adresa :http://www.allservice.ro/store/pdf/recuperareaWINXP.pdf,descarci in format pdf instructiunile sunt pas cu pas, usor de aplicat, notiuni folositoare si pe viitor.
O seara buna iti doresc si succes, nu fi dezamagit cu putin entuziasm si ambitie vei stapani acest frumos hoby..informatica,calculatoarele,odata inoculat cu acest microb te asigur ca nimeni nici odata nu te va lecui.Succes!

| Archy37 a răspuns:

Cred ca ai un virus la cur... ar trebui sa reinstalezi sistemul de operare windows! pune un vista

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Reinstalezi windowsul, e rapid si eficient, pentru alte probleme cu laptopul intrati pe www.storepc.ro si specialisti de acolo va vor ajuta cu tot ce aveti nevoie.