| Pletea_Ion_1975 a întrebat:

Când pornesc laptopul îmi arata pleș withe și apoi se face ecranu negru si cursorul pe fundalul negru

1 răspuns:
| bloodfont a răspuns:

Nu știu ce vrei să zici prin „pleș withe" dar încearcă să intri în safe mode să vezi dacă pățești la fel. Dacă e totul OK în safe mode atunci dezinstalează aplicații și drivere în safe mode fiind: jocuri, driverele video, driverele camerei web, windows updates, aplicații suspecte cu denumiri gen PC issue scanner, fix PC issues, malware scanner, registry scanner, etc. Și apoi restart în normal mode. Ar trebui să faci dezinstalările astea pe rând adică boot în safe mode, uninstall o singură aplicație/driver, reboot în normal mode să vezi dacă s-a rezolvat problema, șamd