| SzaboDan909 a întrebat:

Când pornesc pc'ul, ecranul rămâne negru. Deci el pornește normal, și la început îmi apare ecranul și pot sa intru in bios, in bios merge perfect, și când dau sa ies, rămâne ecranul negru, și la fel și dacă nu intru in bios, rămâne negru. Țin să menționez că ecranul nu are nici o problemă, merge bine, l-am incercat la laptop, de la ce ar putea fi problemă și care ar fi soluțiile? Înainte, îmi apărea "repairing disk errors, this might take over an hour to complete". L-am lăsat așa, și când am venit în cameră, a rămas negru si de atunci îmi face așa, ce e de făcut?

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Reinstalare de windows. Posibil sa fie HDD-ul pe duca.
Trebuie formatat complet si sa iei un program pentru HDD sa verifici daca are vreun bad. Daca ai date importante pe el, trebuie sa il pui la un alt PC si sa salvezi datele de pe el si sa dai format complet. De recomandat este sa il schimbi.
Asta e una dintre cauze, poate sa fie si memoria ram de exemplu dar ma cam indoiesc.
Logic ca ecranul nu are nici-o problema atata timp cat afiseaza imaginea laughing
Posibil sa fie mai multe cauze dar cred ca hdd-ul e sigur pe duca.
Daca nu te pricepi, chemi un prieten sau te duci la un service IT.
Succes!