| Dragos7899 a întrebat:

Când pornesc pentru prima data un pc o sa îmi între în bios? Și încă ceva, când pornesc prima data pc ul trebuie sa fac ceva la bios, sa umblu la el, sa setez ceva?

3 răspunsuri:
| NightLovell a răspuns:

Da,daca PC-ul este noua, da iti va intra in bios, ai nevoie de un stick cu Windows, eventual cd/dvd. Sa il instalezi.

Si nu, nu trebuie sa setezi nimic. Sper ca te-am ajutat, o seara faina!

| Dragos7899 explică (pentru NightLovell):

Și nu pot sa sar, peste acest pas? Și după sa bag Windows-ul?

| NightLovell a răspuns (pentru Dragos7899):

Pai din moment ce calculatorul nu are ce sa ruleze, va intra in bios singur, nu-ti face griji nu este nimic grav, tu doar sa ai un windows pregatit, ai bagat stick-ul in unitate, ai dat un restart si iti vor aparea Setarile pentru instalare, daca nu te pricepi te sfatuiesc sa vorbesti cu cineva sa te ajuta, cineva care se pricepe