| anonim_4396 a întrebat:

Cand sa instalez driverul pentru imprimanta (HP Photosmart C4680), pe un Eee PC 1008-P Karim Rashid, vreau sa conectez imprimanta, dar nu mi-o recunoaste. Ce as putea sa fac ac sa-mi recunoasca imprimanta? PS: Am restartat imprimanta, calculatorul, am conectat cablul la ambele porturi USB de pe netbook, am reconectat cablul de la imprimanta, dar tot nu merge.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sunt atat de multe variabile incat e greu de spus. Pot sa fie driverele, poate sa fie windows-ul, pot fi multe chestii. Cand cuplezi imprimanta ti-o vede ca "new device"?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu, nu mi-o vede, dar apare sunetul pentru un device conectat...

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Windows-ul busit. Nu esti nici primul nici ultimul care pateste asta. Ce ma poti sa faci. Cu driver-ul de la imprimanta bagat in unitate, te duci frumusel in "printer & faxes" si dai "add new printer". Imprimanta sa fie cuplata si pornita. Si urmezi pasii de acolo.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Ma asteptam la Windows rau, ca pana la urma e un netbook, cu Windows 7 Starter. Si la ce procesor si RAM are...

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Fa ce am spus si mai vedem.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nu mai trebuie, trebuia instalat driverul de la imprimanta pentru ca mama sa poata lucra pe netbook cat eu gaseam o solutie la calculator (chestia cu aprinsul si mersul sursei in gol). Si am rezolvat-o, am gasit ca sursa nu era una de wati reali (dezvolta vreo 180W si depasea din start termenul cu configuratia actuala) si mi-am luat una de 500W reali. Acu mi-am facut overclock de la 2, 5 le 3, 25 GHz pe un dual core si sunt foarte fericit ca pot sa ma joc BF3 cu V-Syncul activat. Mersi oricum.