| anonim_4396 a întrebat:

Când șterg istoricul la google imi arata ca am sters toata activitatea si apoi dacă intru pe istoric imi arata ce am accesat ieri și azi (și am sters tot istoricul azi) de ce imi mai arata dacă l-am sters? Și de ieri imi arata istoricul si l-am sters și din Chrome...

14 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia breh si intra pe p0rn in Private mode si gata!

| Wr3nch a răspuns:

Pai si stergi istoricul pentru ce interval de timp?laughingca poti alege ultima ora, ultima zi, toata activitatea etc. Sau poti apasa CTRL +Shift+N ca sa deschizi incognito si sa nu mai trebuiasca sa stergi nimic?

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Toata activitatea

| Ineys a răspuns:

Data viitoare foloseste incognito pentru...winking CTRL+SHIFT+N (shortcut). Nu iti salveaza istoricul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți recomand cu căldură Firefox. Performanțele sunt cam aceleași cu Chrome, dar la nivelul intimității Firefox e cu muult superior. Mai ales dacă deschizi browserul tot timpul în navigare privată.

E foarte important să nu te conectezi cu contul google pe net, pentru că google, cel mai popular motor de căutare, tot îți salvează istoricul, doar că în cont. Poți seta sa nu salveze de aici account.google.com. Dar totusi, pot să-ți recomand și aici o alternativă 100% privată. Qwant, unul dintre motoarele de căutare private.

| aneliram a răspuns:

Pai, ia uita.te ai bifat ce vrei sa stergi si apoi ai stereș, că așa am pațit și eu...

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Ventrue are dreptate, uita.te la dată și intra în mod icognito ca sa nu mai ramană în istoric ce cauți. Nu uita, istoricul se va șterge doar pentru tine, pentru furnizorul de net nu.

| anonim_4396 explică (pentru aneliram):

Da,toata activitatea

| anonim_4396 explică (pentru aneliram):

Care furnizor de net?

| aneliram a răspuns (pentru anonim_4396):

De exemplu cei de la telekon,
sau prin ce ai tu net.ul, sunt obligați să pastreze istoricul cautărilor clienților lor o perioadă, dar, dacă nu au ordin judecătoresc, istoricul rămàne confidențial. Așa stiu eu...

| anonim_4396 explică (pentru aneliram):

Eu sunt de mult timp la Orange pe net...

| aneliram a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te panica, daca nu faci nimic ilegal, nu ai de se sa.ti faci griji, daca foloseste si alticineva calculatorul, etc., atunci este normal sa stergi istoricul, si eu il sterg (ap. nu ma uita la filme pentru adulti, dar nu imi place sa stie altcineva ce caut eu ).
Ai reusit sa stergi istoricul?

| CataCatalin994 a răspuns:

Istoric nu inseamna activitate.