| Grigore_Stefania_1995 a întrebat:

Cand trebuie pusa tableta la incarcat? Cand e pe 0% sau pe la 20% 30%?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti spune ea singura.Atunci o bagi la incarcat.

| JustCosmin a răspuns:

Tabletele au baterii litiu-ion, iar acestea sunt foarte pacatoase. De obicei e bine ca bateriile de genul sa fie descarcate si incarcate complet cam de doua ori pe luna. Trebuie puse la incarcat atunci cand ajung undeva la 20% din capacitate si trebuie lasate la incarcat pana ajung pana la cel mult 90%. Putini sunt cei care fac asta, nici eu nu fac asa, dar nah, acum fiecare face cum vrea. La mine cand ajunge pe la 10%, tableta se inchide si atunci o pun la incarcat.

| elyfel a răspuns:

Cand te atentioneaza cand nu mai are baterie.

| ÄndrëÿCoolZ a răspuns:

Pe la 15 %! Funda?