| IoanaVeniamin a întrebat:

Cand trimiti bani din contul personal pe Revolut intra instalat? Am trimis de pe un card ING, din cont au plecat, dar in aplicația Revolut nu au ajuns

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Nu stiu ce nivel de cunostinte bancare ai, sper sa intelegi.

Poti alimenta in doua feluri:
1) faci top-up din app Revolut: folosesti cardul ING (il adaugi in app Revolut) ca si cum ai face o plata la POS comerciant - banii intra instant pe Revolut;
2) faci OP (ordin de plata) din HomeBank: folosesti contul ING (din spatele cardului) si in acest caz exista un timp de procesare, la fel cum ar exista daca ai da OP din ING catre orice alta banca (BCR, de exemplu).