| yooshi a întrebat:

Canon eos 2000d sau Nikon d3500?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nikon are baterie mai mare si e de asemenea mai usor, insa nu asta e cel mai important, ci faptul ca filmeaza la 60 cadre pe secunda la rezolutie FullHD (Canon doar la 30).
Poate nu vrei sa faci fotoreportaj, dar Nikon-ul e capabil sa creeze 5 cadre la o singura apasare de buton, fata de 3 la Canon.
Si asta s-ar putea sa-ti fie de ajutor ca incepator, cand nu stapanesti bine modul manual, si o sa constati ca nu ai prins in imagine exact ce ai vrut.
Deasemenea, daca esti pasionat de fotografie, foloseste formatul RAW, chiar daca nu intentionezi sa editezi momentan imaginile intr-un editor foto.

| gelu1970 a răspuns:

Nikon d3500 e superior în specificații tehnice.

| yooshi explică (pentru gelu1970):

Deci sa il iau pe asta? e prima oara cand imi iau un dslr...

| gelu1970 a răspuns (pentru yooshi):

Eu aș merge pe Nikon.
Alegerea finală e a ta.
Baftă.
Pe net gasești comparații intre cele două.