| anonim_4396 a întrebat:

Capacitatea MicroSD poate influenta performanta telefonului? Daca am un dispozitiv care suporta card de maxim 64gb, este posibil ca acesta sa ruleze mai lent chiar daca memoria nu este plina? Ar fi mai bine un card de 32gb? Mentionez ca, cardul, indiferent de capacitate va fi clasa 10 si din categoria de top.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu are nici o treaba. Stai calm, alege varianta cu capacitatea mai mare.

| Jipa95 a răspuns:

Daca device-ul respectiv fie el tableta/telefon suporta un card sd pana la 64 gb, nu va aflecta in nici un fel telefonul la viteza. Numai in momentul in care cardul sd respectiv este plin de date pana la refuz vei astepta cateva momente sa-l deschida dar cum ai adus si vorba de card din clasa de top a vitezei, nu se va intampla asta.

| Ghostplayer a răspuns:

Va afecta telefonul memoria prea mare..Trebuie o memorie medie. Daca folosesti memoria maxima o sa iti ia tefefonul razna...Mie asa i-a facut. Funda? big grin

| lauh a răspuns (pentru Ghostplayer):

Poate conteaza si despre ce tel este vorba... in cazul meu e vorba despre un Note 3