| anonim_4396 a întrebat:

Care antivirus este cel mai bun? Eu am Avast si nu e bun de nimic, cand dau scanare zice ca nu am niciun virus, desi de la o vreme pc-ul meu merge mai greu. Am scanat si cu Bit defender online scan si a zis ca am Adware.BHO.Agent.E, problema este ca nu stiu daca sa cred ce zice antivirusul meu sau ce zice cel de pe net. Voi ce ma sfatuiti?

16 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

Nod 32

| pozeanimate a răspuns:

Cel mai bun antivirus sunt mainele crescute de unde trebuie" happy
nod32 este bun, desi are 30 zile gratuite asta nu este o problema pentru noi :p

daca vei invata sa folosesti acest program AnVir Task Manager
nu vei avea nevoie de nici un antivirus
nod 32 lucreaza lin si efecient

dar sa stii ca nici un antivirus din lumea asta nu iti garanteaza 100 % protectia

| pLeX a răspuns:

Nod 32 e o prostie... nici unu nu e mortal de bun. dar recomand un avast sau un avira gratuit de pe site-ul lor. sau daca ai un pc bun si n-ai ce face cu resursele un kaspersky. tot gratuit tot de pe site-ul lor.

| PunkyA a răspuns:

Bitdefender!
Eu il folosesc de 3 ani( cu licenta) si de atunci nu am mai avut nicio problema cu calculatorul.

| syste754 a răspuns:

Sa si cumperi licenta la el ca sa fie bun

| K0sti a răspuns (pentru syste754):

Si daca cumpara licenta la el, in afara de faptul ca asa ar fi normal, crezi ca e mai bun? Era doar o intrebare!

| syste754 a răspuns (pentru K0sti):

Atunci poti sa scanezi si sa stergi virusii

| K0sti a răspuns (pentru syste754):

Si asa ce-l retine sa scaneze, ca nu inteleg?

| shotys a răspuns:

Avira dar eu te invat sa nu il lasi sa isi faca abdate

| goldrule a răspuns:

Bitdefender e foarte bun dar iti trebuie calculator bun, alfel ti se misca totul foarte incet. Avastul e dupa bitdefender si nu iti incetineste asa mult calculatorul. Pc-ul ti se misca mai greu nu din cauza neaparat a unui virus... poate trebuie reinstalat

| goldrule a răspuns:

Da, daca e full il face mai bun... multe antivirusuri in lite version ori iti dau multi virusi ca sa iti iei full sa ii stergi, ori nu iti apar si zic sa iti iei full pentru. a face o scanare mai buna

| vulcan86 a răspuns:

Daca vrei iti dau eu un crack ca sa faci din avast free, avast internet security cu licenta pana in 2050. E garantat 100%! iosifsabau id-ul meu de mess.

| sollo2 a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bun pachet de securitate il reprezinta kaspersky internet security+Malwarebytes.Amundoua instalate simultan sunt la fel de bune ca un antivirus cu licenta gen nod32, avira, avast, etc.

| D3jflv a răspuns:

Avira.Deoarece are spayware si firewall original si nu iti ingreuneaza viteza netului

| stefi2104 a răspuns:

Sa-ti iei kaspersky internet security.