| TupacShakur a întrebat:

Care aplicati de pe android se instaleaza pe card si care in memoria telefonului?
unde se instaleaza cele descarcate din android market sau google play, si unde se instaleaza cele luate din pc(.apk)
sau toate se instaleaza in memoria telefonului?
de exemplu daca eu descarc cv din google play unde mi se instaleaza?

Răspuns Câştigător
| MusicFan_6770 a răspuns:

Unele ti se instaleaza in memoria telefonului altele pe card. dar daca vrei sa pui o aplicatie de pe telefon pe card sau de pe card pe telefon te duci in task manager > downloads > click pe aplicatia care vrei sa o muti > apasa pe move to phone / move to sd card.

1 răspuns:
| ChidoriKing a răspuns:

Frate,pe telefonul meu (Samsung Galaxy Y) memoria de pe card se combina. Daca descarci din Google Play, se instaleaza in memorie(logic) si iti apare iconita in meniu.Nu conteaza de unde iei aplicatiile, toate se instaleaza in acelasi loc.