| Frank51 a întrebat:

Care ar fi cel mai eficient mod să scot sunet 5.1 dintr-un laptop? Este vorba de Asus X550JX.

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Cumperi o placa de sunet 5.1 externa cu USB.

| Frank51 explică (pentru CristianCRS):

O placa de sunet buna ma duce in 200 de lei, nu-i tocmai eficient.

Am vazut ca am de ales intre cateva conexiuni, dar nu sunt sigur care ar fi mai eficient din punct de vedere al performantei: Sa intru cu HDMI in receiver, apoi ies tot cu HDMI in TV(sa ajunga video pe TV iar sunetul sa ramana in receiver), a doua varianta ar fi sa intru din laptop in TV cu HDMI, apoi din TV sa ies cu optic in receiver, dar habar n-am ce sunet va transmite TV-ul catre receiver(aici conteaza internele TV-ului). Eu pana acum am fost pe stereo si vreau sa cumpar alt echipament.