| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi mai bun, windows 7 ultimate SP1 sau windows 7 ultimate SP3?
Ma refer pentru a ma juca

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Windows 7 UYltimate SP3?! De unde ai scos chestia asta? Unicul service pack pentru Windows 7 este SP1: https://support.microsoft.com/......ate-center

| anonim_4396 explică (pentru JackR):

Am vazut pe undeva scris sp2 si sp3 happy
Ma miram de unde a aprut cand pe site-ul Microsoft apare doar versiunea de sp1 pentru windows 7.
Mersi de lamurire!

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

Undeva prin 2016 (cred!) Microsoft a lansat Windows Convenience Rollup, un pachet care continea toate update-urile pentru Windows 7 SP1 si Windows Server 2008 R2 SP1. Unii i-au zis Windows 7 SP2. De aici confuzia.

3 răspunsuri:
| Asavei_Alex_1994 a răspuns:

Windows 7 e cel mai bun ti-l recomand in caz ca vei avea o problema cu un virus sau whatever sa poti sa-l scanezi repede
de obicei windows 7 porneste cel mai repede
iti las si un antivirus in caz de orice
https://www.malwarebytes.com/
sper ca te-am ajutat