| MaximClaudiu a întrebat:

Care ar putea fi motivele inchiderii spontane ale PC-ului?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Verifica sursa! Schimb-o si vezi daca mai face! Desfa-o si fa o constatare organoleptica! Masoara tensiunile cu si fara sarcina, etc!

| OldSoul a răspuns:

Supraincalzirea procesorului.

| MaximClaudiu explică (pentru OldSoul):

Am pus procesorul la munci si mai complicate, nu cr4ed ca e de la asta. Ideea e ca de o saptamana incoace, ori se inchide unitatea, ori imi da crash Windowsul, si nu stiu ce ar putea fi...

| OldSoul a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Posibil ca pasta termoconductoare sa nu mai fie buna si de asta sa se supraincalzeasca si sa se inchida, dar asta e posibil doar daca ai umblat pe la procesor in ultimul timp, sau poate ai incercat sa ii faci un overclocking si de aici problema.

| CinevaNou a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Nu stiu ce inseamna munci complicate pentru tine, dar pentru procesorul tau sigur inseamna altceva.

| Cristi9025 a răspuns:

S-ar putea sa fie virus! Incearca sa instalezi un anti virus ca varul meu a avut aceiasi problema si peste catva timp virusul a distrus PC-ul de tot (nu se mai deschidea si cand apasa sa se deschida aparea un scris chinez si au tradus la google translate si traducerea a iesit : virus! )

| MaximClaudiu explică (pentru Cristi9025):

E fix ultimul lucru de care am nevoie...
mersi totusi ca mi-ai zis

| Clantza a răspuns:

Se inchide de parca n-ar fi treaba nimanui sa ramana aprins asa, fara sa faci nimic, sau te joci sau faci alte prostii si se inchide atunci? Ca mi-e greu sa cred ca stai cuminte, te uiti la desktop si se inchide. Daca te joci jocuri proaste, e procesorul, daca te joci jocuri bune, placa video, daca te uiti la pornache, nu te mai uita la pornache (stiu, e greu, dar daca pc-ul nu vrea sa faci asta, nu faci asta, nu e ca si cum ai avea de ales). Vino si tu cu ceva detalii.