| Daughter a întrebat:

Care are fi utilitatea porturilor usb a unui cooler de laptop? Pentru ce ar fi de folos 4 porturi usb?

Răspuns Câştigător
| AlinAvram a răspuns:

Paai, depinde, eu sper exemplu, la laptop imi ocupa tastatura(imi e mai usor sa scriu de pe ea), un stick care il tin tot timpul si mouse-ul, adica 3 slot-uri ocupate, totusi, am si USB hub si daca vreau sa imi incarc telefonul normal trebuia sa il bag in partea cealalta, ceea ce insemna ca trebuie sa imi treaca cablul prin fata/prin spatele laptop-ului ca sa il tin unde il tin eu normal, asa, am 4 slot-uri ocupate deja, dar pentru ca am usb hub o sa pot baga si un cooler si alte lucruri.

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Pentru alimentare. Încărcare telefon și alte device-uri care se pot alimenta prin USB.
La unele coolere e chiar HUB USB pentru mai multe porturi.