| Kiduuxz a întrebat:

Care consuma mai multa baterie? Wi fi sau date mobile?

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Wi-Fi.

| GPA a răspuns:

Datele mobile, mai ales în rețeauă de tip 4g, consumă un procentaj mai mare din baterie. Wifi-ul consumă mult mai puțină baterie, pentru că ai o conexiune instantă la date, fără căutarea parametrilor și-a rețelei locale.

| JusTPauL a răspuns:

Datele nu consuma deloc sau insesizabil.

| suntserios a răspuns (pentru JusTPauL):

Zici asta bazandu te pe faptul ca?
Nu de alta da in realitate wi fi consuma mult mai putina energie decat 3/4g

| JusTPauL a răspuns (pentru suntserios):

Zic asta pentru ca dacă am datele active peste noapte nu consuma mai mult de 2% baterie. În schimb wifi dacă e activ consuma între 6-10. Cel puțin asta se întâmplă la mine.

| raz0000001 a răspuns:

Datele

| Savina23 a răspuns:

Datele mobile, desigur! Asta se vede cand pleci de acasa si nu ai net, decat pe date...

| Xkiler123 a răspuns:

Wi-fi