| RAY a întrebat:

Care credeti ca este componenta de laptop care a avut un salt tehnologic important in ultimii ani?

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Placa, rramu... stilul nou mai mic mai mult

| Nevroza a răspuns:

Carcasa de la desktop

| RAY explică (pentru Nevroza):

Fi serios

| bogdan324 a răspuns:

Placa video, mai nou sunt puse placi video decente cu i3-uri d-alea varza, deci daca oamenii si-au permis sa faca asenenea manevre e clar ca e o diferenta majora.
Totusi ai vazut ce i5/i7 smechere au bagat astia mai nou in laptop-uri? consum mic, 4 nuclee reale+8 thread-uri, astea da procesoare.

| relian a răspuns:

Hardul zic eu.Sa trecut de la un hard cu disc la ceva fara nici o miscare.Restu sunt cum erau si inainte, doara ca urca an de an.Memoria tot la fel era, ca si procesoru, placa de baza la fel, acestea doara se imbunatatesc.
La hard e altceva, cum am spus de la parti in miscare s-a trecut la zero miscare.

| RAY explică (pentru relian):

Da ai dreptate, o minune plus viteza foarte mare, poti descarca cu un 1gb per secunda

| Ensiferum a răspuns (pentru RAY):

Tipul cu carcasa chiar avea dreptate, evoluția a fost foarte lenta in ultimii ani. Eventual vitezele de transfer pe anumite sloturi a unor placi de baza gen Hdmi, usb 3.0, Bluetooth, etc.