| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este mai bun Microsoft Edge sau Google Chrome?

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Mai multe funcții? Asta s-o crezi tu.
Pe Chrome poți să cauți tot așa help, și cauți pe google mai repede.
Pe Chrome ai teme ca să-l faci să arate unic, poți să schimbi poza de fundal, etc.
Pe Chrome ai extensii (cele mai importante) pentru Adblock (să blochezi reclamele), să vezi filme online, Magic Actions for Youtube, se mișcă mai fin și se deschide mai repede.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Microsoft Edge e explorer în varianta aplicație pentru Windows 10. Deci nu mi-aș pune baza pe el, deși în unele situații se descurcă mai bine, se vede că a fost îmbunătățit.

| CuriousStuff a răspuns:

Edge e o imbunatatire enorma fata de IE, dar tot nu se ridica la nivelul lui Chrome, dar daca vrei sa ai un PC mai "usor", sa rulezi un program care nu iti consuma constant 2-3 GB Ram, pentru lucrurile de baza Edge e excelent.
Eu nu pot sa renunt la Chrome din simplul motiv ca am totul integrat pe el, de la google drive, toate bookmarkurile, toate parolele pe care nu le mai stiu la 90% din site-uri pe care le folosesc... Insa, din nou, pentru average user e perfect si Edge, merge bine insa nu are atatea briz-brizuri, si consuma MULT mai PUTINE resurse. O varianta intre astea doua ar fi Firefox sau Opera. Depinde care te atrage mai mult. Firefox e construit in mare parte ca si Chromul, consuma mult insa nu la fel de mult si poti sa faci cam 90% din ce faci si pe Chrome. Opera consuma si mai putin, insa poti sa faci si mai putine.

| Kingsley a răspuns:

Nu am incercat Edge vreodata, dar la cum a fost cu Explorer... iti recomand Chrome.

| GheorghePrep a răspuns:

Microsoft Edge desigur, este mai rapid si dispine de functii pe care crome nu le are, mai ales protectie sporita actualizandusi in timp real definitiile, si daca ai nevoie de ajutor electezi textul apoi dai click dreapta si apesi Ask Cortana si cortana iti va explica acel cuvant.

| anonim_4396 explică (pentru Gonrax):

Asa ziceam si eu

| Gonrax a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu îi răspundeam lui Antoniorogin happy dar nu știu de ce nu arată

| Gonrax a răspuns (pentru GheorghePrep):

Mai multe funcții? Asta s-o crezi tu.
Pe Chrome poți să cauți tot așa help, și cauți pe google mai repede.
Pe Chrome ai teme ca să-l faci să arate unic, poți să schimbi poza de fundal, etc.
Pe Chrome ai extensii (cele mai importante) pentru Adblock (să blochezi reclamele), să vezi filme online, Magic Actions for Youtube, se mișcă mai fin și se deschide mai repede.