| JesterRO a întrebat:

Care credeti ca va fi urmatoarea inventie revolutionara?
Si care ati vrea sa fiehappy.

17 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Atingerea vitezei luminii cu o masinarie(oricare, avion, racheta, etc.)

| alecs871 a răspuns:

@onutzu "Un aparat de vidat creierul" asa ceva exista deja laughing, l-au descoperit blondele dar a fost confiscat de politisti.
Pai ce sa zic, masina care merge pe apa (si nu ma refer la vapor, care foloseste pe post de combustibil apa) si se poate. Pana acum catva timp apa se despartea in H si O prin hidroliza. De curand s-a descoperit o metoda de despartire a apei in H si O unde acest hidrogen va avea o putere de ardere mai mare decat motorina din ziua de azi. Si daca se va putea face un astfel de motor va fi super bine, apa nu polueaza, apa este aproape "infinita", 1386 mil. km cubi, si nu va costa aproape nimic alimentarea masinii.

| Brotacelu a răspuns:

Printarea 3D

| vlad_2439 a răspuns:

Un tv 3D acesibil fiecarui om de rand

| alexutzu00791 a răspuns:

Sunt multe inventii revolutionare care n au fost declarate.

| Razvan a răspuns:

Un aparat de vidat creierulbig grin

| JesterRO explică:

Amibotea, un exemplu-doua?

| JesterRO explică:

@l0rre -> sa zbori, ok.
Invizibilitate = hartuire + ca s-ar inventa imediat dupa si aparate radar, deci nu prea ajungi nicaieri.
Iar sa citesti ganduri.pai eu zic ca deja poti, nu-ti trebuie niciun aparat pentru asa ceva. Eu cred in telepatie, chiar sustin ca exista.

| l0rre a răspuns:

Un aparat 3 in unu:
sa zbor, sa fiu invizibila, si sa citesc gandurile

| chrysa99 a răspuns:

Cei bine nu stiu care va fi dar iti spun care as vrea sa fiehappy... ei bine asa vrea sa fie un implinitor de dorintelaughing stiu suna ciudat dar asta as vrea sa fielaughing

| zuly a răspuns:

Matura zburatoare sau covor zburator. Sau oricum ceva zburator si accesibil. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Levitatia, masinile care leviteaza. Se va renunta la roata, o sa avem si noi OZN-uri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Levitatia, masinile care leviteaza. Se va renunta la roata, o sa avem si noi OZN-uri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva(un aparat, soluti) pentru invingerea gravitatie. Chiar vreau sa zbor si eu ca pasarile:X:X:X. Dar trebuie sa invingem gravitatia dupa bunul nostru plac, sa o controlam la fel ca mersul winkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva(un aparat, soluti) pentru invingerea gravitatie. Chiar vreau sa zbor si eu ca pasarile:X:X:X. Dar trebuie sa invingem gravitatia dupa bunul nostru plac, sa o controlam la fel ca mersul winkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva(un aparat, soluti) pentru invingerea gravitatie. Chiar vreau sa zbor si eu ca pasarile:X:X:X. Dar trebuie sa invingem gravitatia dupa bunul nostru plac, sa o controlam la fel ca mersul winkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva(un aparat, solutii) pentru invingerea gravitatie. Chiar vreau sa zbor si eu ca pasarile:X:X:X. Dar trebuie sa invingem gravitatia dupa bunul nostru plac, sa o controlam la fel ca mersulwinkingwinking.